Obec Sopřeč

Oznámení Mateřské školy Rohovládova Bělá
Nařízení Státní veterinární správy

Hlášení policie ČR

Policie ČR žádá o spolupráci při pátrání po 88 letém Josefu Hyblerovi, který dne 20.3.2021 odešel ze svého bydliště v Chlumci nad Cidlinou. Je možné, že se muž pohybuje na starém oranžovém skládacím kole. Je přibližně 173 cm vysoký, hubené postavy, krátké šedé vlasy. Na sobě by měl mít oblečenou šedou bundu, šedé manšestrové kalhoty a na hlavě kšiltovku. Kdo by mohl podat jakoukoliv informaci o pohřešovaném muži ať zavolá na linku 158.

Oznámení SOP Přelouč

SOP Přelouč oznamuje, že svoz BIO odpadu začíná dne 13.4.2021 a potrvá až do 23.11.2021. Jarní sběr velkoobjemového a nebezpečného odpadu v naší obci proběhne 15.5.2021 od 8:00 hodin do 8:30 hodin tradičně před budovou Obecního úřadu v Sopřeči.

Oznámení Mateřské školy Rohovládova Bělá

Mateřská škola Rohovládova Bělá oznamuje termín přijímacího řízení pro školní rok 2021/2022. Přijímací řízení proběhne od 2.5.2021 do 16.5.2021 včetně.
„Žádost k předškolnímu vzdělávání“ zákonní zástupci dítěte si vytisknou na webových stránkách www.msrb.cz, nebo po telefonické domluvě vyzvednou na OÚ Rohovládova Bělá. Vyplněnou a lékařem potvrzenou žádost můžete odevzdat ředitelce mateřské školy od 2.5.2021 od 16.5.2021 od 10:00 do 13:00 hod., nebo zaslat elektronickou cestou na ms@msrb.cz, datovou schránkou – u9pmcnu, nebo zasláním poštou na adresu: MŠ Rohovládova Bělá 58, 533 43 (rozhoduje razítko podání). Je možné i podání do schránky u vchodu do areálu mateřské školy nejpozději do 16.5.2021. Přihláška musí být řádně podepsána. Tím bude dítě zařazeno do přijímacího řízení. Tiskopisy nelze přijímat po termínu. V případě nesrovnalosti vyzveme zákonné zástupce k doplnění údajů.

Nařízení Státní veterinární správy

Krajská veterinární správa nařizuje tato mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření ptačí chřipky v Pardubickém kraji. Ohniskem nákazy je chov v obci Vápno u Přelouče. Ochranné pásmo tvoří oblast, která zahrnuje katastrální území obcí Chýšť, Malé Výkleky, Přepychy, Sopřeč, Strašov, Újezd, Vápno a Žáravice. Pásmo dozoru se nachází na katastrálních územích dalších 30ti obcí.

Opatření v ochranném pásmu:
Obcím v ochranném pásmu se nařizuje:
- provést soupis všech hospodářství, kde je chována či držena drůbež nebo jiní ptáci chovaní v zajetí do 29.3.2021. V souvislosti s tímto nařízením vyzýváme spoluobčany o provedení součtu, své drůbeže a ptactva. V týdnu vás navštíví zástupce OÚ, který si převezme údaje o počtech,
- informovat veřejnost způsobem v obci obvyklým,
- zajistit kontejnery nebo nepropustné uzavíratelné nádoby k bezpečnému uložení uhynulé drůbeže nebo jiného ptactva,
- spolupracovat s krajskou veterinární správou,
Chovatelům v ochranném pásmu se nařizuje:
- zajistit umístění drůbeže uvnitř budovy ve kterém jsou chovány. Pokud to není možné, tak v jiné budově, aby nedošlo ke kontaktu s ptactvem nebo jinou drůbeží,
- sledovat zdravotní stav drůbeže a ptactva v zajetí,
- zajistit neprodlené neškodné odstranění kadáverů drůbeže nebo jiného ptactva chovaného v zajetí, a to prostřednictvím asanačního podniku,
- zajistit dodržování bezpečnosti každou osobou vstupující do hospodářství například desinfekcí,
- vést záznamy o všech osobách, které navštívily hospodářství,
Další opatření se týkají komerčních chovů. Podrobnosti k těmto opatřením jsou dostupné na úřední desce OÚ.
Chovatelům v ochranném pásmu se zakazuje zejména:
- pohyb a přeprava drůbeže, jiného ptactva chovaného v zajetí, kuřic před snáškou, jednodenních kuřat, vajec a kadáverů z hospodářství po pozemních komunikacích,
- přemísťování a rozmetávání použité podestýlky, hnoje nebo kejdy z hospodářství v ochranném pásmu bez souhlasu veterinární správy,
- pořádání výstav, přehlídek, trhů, soutěží a jiných svodů a veřejných vystoupení drůbeže nebo jiného ptactva chovaného v zajetí,
- vypouštění drůbeže za účelem zazvěření a vypouštění ptáků chovaných v zajetí.
Podrobný výčet všech zákazů je uveden na úřední desce OÚ. Za nesplnění nebo porušení povinností vyplývajících z těchto mimořádných veterinárních opatření může správní orgán podle ustanovení § 71 nebo § 72 veterinárního zákona uložit pokutu až do výše 2 000 000 Kč.

Datum vložení: 23. 3. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 20. 5. 2021 19:47

skoro jasno 16 °C 1 °C
sobota 27. 4. jasno 18/5 °C
pondělí 29. 4. polojasno 22/11 °C

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
    Počet obyvatel
    První zmínka